marek.kobiec@globaltechhub.pl tel. 531 260 600 |
select your language
Energia Odnawialna

Technologie związane z odnawialnymi źródłami energii to nasza przyszłość. Raporty, opracowania, analiza rynków lokalnych, kompleksowe doradztwo – mogą Państwo liczyć na pomoc od fazy planowania, aż po samą realizację projektu.

Staramy się łączyć działalność konsultingową z wdrożeniami oraz pracami badawczo-rozwojowymi. Realizacje długookresowe, w których uczestniczymu, wprowadzają na rynek technologie związane z energią odnawialną w szczególności małą energetykę rozproszoną z możliwością akumulacji energii . Tym samym promujemy wdrażanie i wykorzystywanie odnawialnych zasobów energii oraz wprowadzamy innowacyjne produkty takie jak oprogramowania i raporty inteligentne. Doświadczenie oraz ścisła współpraca z zaufanymi ośrodkami naukowo-technicznymi będą pomocne przedsiębiorstwom – zarówno małym jak i korporacjom, samorządom oraz niezależnym wytwórcom energii.

Zakres doradztwa obejmuje kilka płaszczyzn. W szczególności oferujemy Państwu:

  • analizę rynków lokalnych opartą na szczegółowym rozeznaniu dostępnych źródeł paliwa, a także infrastruktury – energetycznej oraz technicznej,
  • ocenę oraz analizę potencjału przygotowanego projektu – studium wykonalności,
  • dokładne przygotowanie koncepcji budowy odnawialnych źródeł energii - biogaz, biopaliwo, energia płynąca z promieniowania słonecznego lub wiatru,
  • doradztwo oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania z środków pochodzących z funduszy krajowych oraz Unii Europejskiej – kompletna realizacja wymaganych procedur w rozumieniu od koncepcji, projektu technicznego, modelu finansowania aż po realizację na obiekcie.
  • doradztwo i propozycję zagregowanego zakupu energii celem obniżenia ich kosztów

Współpraca z podmiotami wykazującymi znajomość przepisów prawa energetycznego oraz praw pokrewnych umożliwia sprawne i efektywne doradztwo w temacie energii odnawialnej – zaczynając od planowania, a kończąc na realizacji.